Mens! Hoe uitgeperst voel ik me

Meer en meer mensen kruisen mijn pad die geen rust meer in hun hoofd kunnen vinden. Nekpijn, hoofdpijn, misselijkheid, geen zin meer in iets hebben, … . Het is een noodoproep naar vooral mentale rust. Een smeek naar terug een normaal ritme: de dag beginnen met een kop koffie/thee, wandelen met de hond of alleen, en dan rustig starten. Er wordt te veel flexibiliteit gevraagd, er worden heel veel dingen heel moeilijk gemaakt door een wirwar van regeltjes en wetjes. Alles moet sneller, beter. Liever gisteren dan nu. Perfect in plaats van goed. Zoals laatst iemand van mijn klanten zei: ‘de (werkende) mens wordt uitgeperst op alle manieren’. Met een blik in het oneindige, volgeschoten met tranen. Mondhoeken naar beneden.
De mensen zouden gelukkig moeten zijn en uitkijken naar Kerst. De gezelligste periode van het jaar. Voor deze mensen is Kerst een hele opgave, een belasting. Het lijkt alsof meer en meer mensen zich liever thuis amuseren en geen nood hebben aan uitbundige en drukke familiebijeenkomsten. Er zijn te veel prikkels. Er is te veel actie. Te weinig zekerheden die rust geven.
Wat moet ik nu doen?
Gewoon eventjes niets doen. Niets.
Niets.
Niets doen, luieren, is ook iets doen. Je zorgt voor jezelf. Je werkt aan jezelf.
Wat kan ik voor jou betekenen?
Ik kan een luisterend oor aanbieden, je proberen te begrijpen. Ik kan je verdriet en frustratie voelen en zien achter alle sluiers. Reiki-sessies en chakrahealing …dat is er ook nog. En geleide meditaties, het hoeft daarom geen volle maan te zijn .
En ik kan enkele rustige muziekjes met je delen die door mezelf en onze Meditatiekat Teddy zijn voorgeproefd en goegekeurd.
Muziek dat rust brengt
Rustige muziek op de achtergrond terwijl je niks doet. De Native American flute music (op you tube te vinden) heeft een 432 Herz. Deze frequentie is helend, verlaagt hartslag en bloeddruk. Het fijne zijn de drums tussendoor die rust geven. En als je deze muziek op smart tv afspeelt, krijg je nog prachtige natuurbeelden cadeau.
Dan is er Soothing relaxing music. En samenspel van piano en natuurgeluiden. Heel rustgevende muziek.
Deze muziekstukken kunnen ook dienen als achtergrondmuziek om in slaap te vallen. Of als meditatie.
Geniet ervan! En ik hoop te horen dat het heeft gewerkt, al is het maar een piepklein beetje.
Ontdek meer van Maan Letters
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
